Výběr pracovního počítače

Jako zaměstnanec asi neovlivníte, na čem budete v kanceláři pracovat, pokud ale pracujete z domova nebo jste majitelem firmy, máte možnost pořídit si takový pracovní počítač, který vám bude po všech stránkách vyhovovat.

Ponecháme stranou profi sestavy pro grafiky a podobné profese, kde záleží na mnoha dalších faktorech. Zaměřme se na PC sestavy pro běžné kanceláře, včetně home office, a nastavme si parametry, jaké jsou pro kancelářské počítače důležité.

Optimální počítač do kanceláře

Výběr jednotlivých komponentů pro pracovní PC sestavu se řídí činností, kterou od počítače očekáváme. Především je jasné, že běžný účetní asi nepotřebuje žádnou extra grafiku, ledaže by o přestávkách hrál hry, ale na to má svůj smart mobil. Pro práci používá hlavně textový a tabulkový editor a sem tam nějakou tu aplikaci. Určitě si zaslouží výkonnější procesor (například Intel Core i5) a SSD disk, díky němuž se zrychlí všechny operace a výkon systému se navýší. Nižší kapacita nijak nevadí, v případě potřeby se dá rozšířit pomocí externího disku.

Důležitá je ale operační paměť RAM, kam si počítač ukládá během své činnosti všechna data, která potřebuje. tím se všechny procesy zrychlují a dřív dokončují. Proto se doporučuje kapacita alespoň 4 GB.

Repasovaný počítač vám sníží náklady

Jestli nemáte pro vybavení počítačovou technikou zrovna velkorysý rozpočet, může být pro vás dobrým řešením repasovaná PC sestava, která splňuje všechny požadované parametry, ale je znatelně levnější, než úplně nová. Takové kvalitní pracovní počítače najdete na stránkách happywin.cz, Všechny počítače odebírají od velkých firem, kde se výpočetní technika pravidelně obměňuje po dvou letech. V žádném případě se nejedná o opravované přístroje, ale o plně funkční techniku, která se  jen nechá odborně zkontrolovat, vyčistí se, případně se přeinstaluje operační systém. Za solidní peníze tu najdete například počítače ThinkStation či Dell Optiplex se záruční lhůtou jeden rok.